Menu
Your Cart

No shopping limit! Free shipping on all your purchases!

Fosforik Asit %85 35 Kg ( Ücretsiz Kargo )

Fosforik Asit %85 35 Kg ( Ücretsiz Kargo )
New
Fosforik Asit %85 35 Kg ( Ücretsiz Kargo )

Ürün Açıklaması

Kimyasal Adı: FOSFORİK ASİT

Formül: H3PO4

Yoğunluk: 1.885 g/mL (sıvı)

Kaynama Noktası: 158 °C

Erime Noktası: 42.35 °C

Molar Kütle: 98,00 g/mol

CAS No: 7664-38-2

Alternatif isimlendirmeleri; Orthofosforik asit; Trihidroksilfosfin oksit


Açıklama: Fosforik asit (ortofosforik asit veya fosforik (V) asit olarak da bilinir) bir kimyasal (inorganik) ve kimyasal formülü H3P04 olan zayıf asittir. Ortofosforik asit, bu bileşiğin IUPAC adı olan fosforik asidi belirtir. Ortofosforik asit, saf olduğunda, oda sıcaklığında ve basınçta katı olan toksik olmayan bir asittir. Fosforik asidin konjugat tabanı, bir konjugat fosfat bazına (PO3−4) sahip olan hidrojen fosfat, HPO2−4’ün bir konjugat tabanına sahip olan dihidrojen fosfat iyonu, H2PO-4’dür. Fosfatlar yaşam için gereklidir.


Kullanım Alanları: Fosforik asit gübre üretiminde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Diğer daha küçük ama yine de önemli kullanım alanları arasında gıda katkı maddesi, temizlik ürünleri ve su arıtımı bulunur.

Write a review

Note: HTML is not translated!
Bad Good
35,000.00TL
Ex Tax: 35,000.00TL
  • Stock: In Stock
  • Model: 000555

Available Options

In order to provide you with a better service, we position cookies on our site. When you continue to use, your personal data collected with cookies will be used in accordance with the legislation with the purposes and methods specified in our Data Policy-Disclosures.